Piotr Bartoszcze - Symbol niezłomnej wsi

To był długi dzień. Wielu ludzi i wiele instytucji zaangażowało się w ogólnopolskie obchody 40. rocznicy śmierci Piotra Bartoszcze. Ich finał miał miejsce w Muzeum im. Jana Kasprowicza. Wydarzenie zaszczycili najbliżsi Piotra Bartoszcze, jego żona Wiesława Grześkowiak i szwagierka Alicja Bartoszcze. Byli z nami Dariusz Kurzawa Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski, Tadeusz Kacprzak Wójt Gminy Inowrocław i Tomasz Marcinkowski Przewodniczący Rady Miasta Inowrocławia, Byli związkowcy i działacze Zielonej Solidarności, byli badacze i historycy, byli liczni goście. Opowieścią o Piotrze Bartoszcze podzielił się Wojciech Gonera, wybitny badacz niedawnej przeszłości Kujaw, autor otwieranej wystawy.

Zapraszamy do Muzeum, wystawa porusza, zdjęcia inowrocławskich  rolniczych protestów z 1981 r., flaga Solidarności z 1980 r., pamiątki zebrane przez Biuro Badań Historycznych Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ Solidarność i kolekcjonera Mirosława Możdżenia, obrazy z czasów stanu wojennego autorstwa Leonarda Pyszkowskiego. Tak niedawna historia, tak mało znana. Zapraszamy!