Rozstrzygnięcie konkursu

W Domu Rodziny Jana Kasprowicza w Szymborzu wręczono nagrody laureatom I Powiatowego Konkursu Plastycznego "Kujawy wyobraźnią osnute", współorganizowanego przez Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy i Muzeum im. Jana Kasprowicza. Pomysłodawczynią konkursu i wieloletnią organizatorką na szczeblu gminy Kruszwica jest pani Renata Barczak-Meller. Na konkurs napłynęło 29 prac ze szkół podstawowych Powiatu Inowrocławskiego, z Chełmc, Inowrocławia, Janikowa, Kruszwicy, Pakości, Polanowic, Racic.

Nagrody otrzymali:

I miejsce: Natalia Walczak z Szkoły Podstawowej nr 2  w Kruszwicy,

II miejsce: Izabela Lubewińska z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy Mow Kruszwica,

III miejsce: Weronika Królik z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy Mow Kruszwica.

Wyróżnienia otrzymali:

- Helena Twardowska ze Szkoły Podstawowej w Polanowicach,

- Zuzanna Kazubowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy,

- Maria Olejnik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy,

- Wyróżnienie dyrektora muzeum otrzymał Bartosz Stasiak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu,

- Wyróżnienie specjalne jury otrzymała Julia Caputa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu.

Jurorami konkursu byli Justyna Deptulska z Kruszwicy, Agnieszka Dzikiewicz i artyści Edyta Lasota i Marcin Fołda. Galę uświetnił występ zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy pod kierunkiem Małgorzaty Sutor. Prace zgłoszone do konkursu reprezentują wysoki artystyczny poziom, zaskakują polotem i wyobraźnią. W Domu Rodziny Jana Kasprowicza prezentowane będą przez najbliższy tydzień.

Nagrody ufundował  BENIAMIN - Producent Artykułów Szkolnych i Biurowych. Nagrodą specjalną były wyjątkowe bilety, z którymi nasi Zwycięzcy zabiorą swoje klasy i nauczycieli do Muzeum im. Jana Kasprowicza na specjalne zwiedzanie!

Konkurs plastyczny "Kujawy wyobraźnią osnute"

Powiat Inowrocławski wspólnie z Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy i Muzeum im. Jana Kasprowicza ogłaszają konkurs plastyczny "Kujawy wyobraźnią osnute".

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Powiatu Inowrocławskiego.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski.

Zapraszamy do udziału!!