Zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną ofertą warsztatów Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu związanych z okresem Bożego Narodzenia.

Oferta warsztatów związanych z okresem Bożego Narodzenia

W powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu przy ul. Solankowej 33 dzieci i młodzież w każdym wieku  mogą uczestniczyć w tworzeniu ozdób świątecznych opartych na wzornictwie ludowym. Warsztatom będzie towarzyszyć omówienie źródeł i znaczeń ukrytych w motywach i zwyczajach świątecznych.

- przedszkola i uczniów klas I – III szkół podstawowych zapraszamy do stworzenia wyjątkowego, bo słomiano-papierowego łańcuch choinkowego lub delikatnej bibułkowej bombki. Oba przedmioty występują w obrzędowej plastyce kujawskiej nie tylko w powiązaniu ze zbliżającymi się świętami;

- uczniów klas  IV szkół podstawowych i starszych zapraszamy do wykonania papierowego jeżyka – odmiany bibułowej bombki;

- uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy na warsztaty słomkarskie, podczas których mogą wykonać samodzielnie słomkowego aniołka.

Materiały i narzędzia zapewnia Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Koszt zajęć wynosi 15 zł od osoby.

Wykonane podczas zajęć ozdoby pozostają własnością uczestników.

Kontakt:

Sekretariat Muzeum:

ul. Solankowa 33

88-100 Inowrocław

tel. 52 357 58 73,  797 801 735.