Wczoraj Pan Antoni Michalak został uhonorowany Medalem Honorowym Powiatu Inowrocławskiego za zasługi dla Powiatu Inowrocławskiego.

Jesteśmy zaszczyceni wieloletnią znajomością z Panem Antonim Michalakiem. Czerpiemy z jego mądrości, wiedzy i doświadczenia. Wystawa "Moi współcześni/Nasi współcześni" prezentująca kolekcję sztuki polskiej Antoniego Michalaka była wydarzeniem w historii naszego muzeum. Dzieła z kolekcji Pana Antoniego Michalaka prezentujemy na stałych wystawach. Pan Antoni Michalak jest autorem naszej stałej wystawy "Sztuka czasów Kasprowicza i Przybyszewskiego" oraz "Gabinet kolekcjonera Stanisława Szenica". W zbiorach Muzeum znajdują się podarowane nam przez pana Antoniego Michalaka dzieła Kazimierza Sichulskiego i Nikifora oraz rodzinna pamiątka godło z przedwojennego sztandaru. Pan Antoni Michalak sfinansował również konserwację ram dzieł Axentowicza i Okunia.

Szanowny Panie Antonii serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za przyjaźń. Życzymy zdrowia!

Medalem Honorowym Powiatu Inowrocławskiego odznaczeni zostali również Koleżanki i Koledzy z PTTK Oddział Inowrocław. Gratulujemy!!!

Fotografie z serwisu Powiat Inowrocławski.