Tymczasem w Szymborzu... Betlejem!!!

Z okazji 800-lecia szopki bożonarodzeniowej, w Domu Rodziny Jana Kasprowicza, otworzyliśmy wystawę szopek z kolekcji muzeum. Ekspozycję uzupełnia powstająca od 20 lat szopka Jana Szafrańskiego. Inowrocławski rzeźbiarz po raz pierwszy pokazał swoje rzeźby i zachwycił nas wszystkich!!!

W wernisażu udział wzięli pani Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski w towarzystwie pań radnych Alicji Przybylińskiej i Jolanty Mrówczyńskiej. Wielką niespodziankę sprawiło nam Bractwo Toruńskich Belenistów tworzące wyjątkowej urody szopki osadzone w zminiaturyzowanej toruńskiej architekturze. Jedna z ich szopek przez kilka dni będzie prezentowana w Szymborzu. Byli z nami i uczniowie Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Wystawa szopek w Domu Rodziny Jana Kasprowicza prezentowana będzie do 2 lutego święta Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy to kończyło się kolędowanie.

Zapraszamy!!!