Sztuka czasów Kasprowicza i Przybyszewskiego już do kupienia w muzealnym sklepiku

Sztuka czasów Kasprowicza i Przybyszewskiego to wystawa czarującą naszych gości. Od dzisiaj każdy z Państwa może, obok wrażeń, zabrać ze sobą katalog wystawy. Wydawnictwo prezentuje 35 najpiękniejszych dzieł z kolekcji muzeum i depozytu Antoniego Michalaka. A wśród nich Stanisław Wyspiański, Olga Boznańska, Aniela Pająkówna, Władysław Podkowiński, Teodor Axentowicz, Władysław Jarocki, Witkacy... Reprodukcjom, wysokiej jakości fotografiom (!), towarzyszą, odnoszące się do sztuki, cytaty z dzieł Jana Kasprowicza i Stanisława Przybyszewskiego.

"Artysta najsłodszych doznaje wzruszeń w chwili tworzenia, tylko że nieraz słodycz tę płaci szczęściem najbliższych" - Jan Kasprowicz

"Sztuka zatem jest odtworzeniem duszy we wszystkich jej przejawach, niezależnie od tego, czy są dobre lub złe, brzydkie lub piękne" - Stanisław Przybyszewski

Sztuka czasów Kasprowicza i Przybyszewskiego do kupienia w muzealnym sklepiku. Zapraszamy.