Przed rokiem zmarł Marian Kokoszyński, Artysta.

W sobotę 16 marca pragniemy spotkać się w gronie rodziny, przyjaciół, uczniów i wszystkich ciekawych postaci Mariana Kokoszyńskiego. Spotkajmy się o 15:00 przy Solankowej 33!!!

Marian Kokoszyński to w dziejach Inowrocławia jedyny Artysta totalny. Malarz, grafik, twórca plakatów, autor sgraffit zdobiących przestrzenie publiczne miasta, projektant wydawnictw i drobnych przedmiotów.

Nauczyciel. Dla wielu dzisiaj aktywnych twórców Mistrz!

Cudowny rozmówca i pasjonat przeszłości.

Wraz z odejściem Mariana Kokoszyńskiego zniknął jedyny jakże piękny i barwny fragment Inowrocławia. Jego osobowość, charakterystyczna sylwetka i głos i mądre słowa i piękne prace (nasz Claude Monet i Szymon Kobyliński zaklęci w jednej Postaci).

Marian Kokoszyński był też przyjacielem Muzeum im. Jana Kasprowicza. To On tworzył plastyczny wyraz ważnych w dziejach Muzeum wystaw. 6000 lat Szarleja, Kolekcja Stanisława Szenica i pierwsza i najpiękniejsza wizja wystawy kopalni soli!

Zapraszamy w sobotę 16 marca o 15:00. Będziemy wspominać. Pamiętamy.