Papusza - Bronisława Wajs kobieta niezwykła upamiętniona została w Muzeum im. Jana Kasprowicza.

Wspólnie z MDK Inowrocław - organ prowadzący: Powiat Inowrocławski zorganizowaliśmy Dzień Papuszy. Dane nam było zapatrzeć się w jej portret, zasłuchać w jej wierszach, wzruszyć słuchając o jej życiu.

Dziękujemy Edycie Lasocie Edyta Edith za piękny portret. Dziękujemy Małgosi Wojciechowskiej, młodym aktorom Teatr Akcja za wzruszenia. Dziękujemy Katarzynie Mruk za opowieść o życiu Poetki, o radościach i smutkach.

Dziękujemy paniom Wiesławie Pawłowskiej Staroście Inowrocławskiemu i Elżbieta Piniewska Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, że byłyście dzisiaj z nami. Dziękujemy tak licznej publiczności, muzeum okazało się za małe.

Dziękujemy!

Wydarzenie realizowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.