Ostatnie muzealne warsztaty tego lata!?

29 lipca 2021 roku był ostatnim dniem warsztatów edukacyjnych w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza. Bohaterem spotkania był patron muzeum ukazany jednak od zupełnie nieznanej strony. Dla dziecięcych uczestników bardzo atrakcyjnej strony!!! Kasprowicz uwielbiał podróże i często bywał w różnych miejscach w Europie! Najczęściej w Sorrento we Włoszech i polskim Zakopanem.

Podczas jednej ze swych podróży, w pociągu, poznał córkę generała carskiego Marusię Bunin.

Pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku podróże odbywały się właśnie pociągami. Tak też podróżował kujawski poeta. W trakcie zajęć dzieci wykonały bilety kolejowe (Austro-Węgierski i Włoski) wg własnych projektów. Skonstruowały parowozy w oparciu surowców wtórnych (czyli butelek, pojemników po śmietanie i pudełek po farbkach). Oczywiście z podróży w krainę wyobraźni przywiozły pamiątki. Dzieci wykonały bransoletki dla swoich mam. Na koniec uczestnicy projektowali pieniądze celem sfinansowania podróży - czyli korony Austro-Węgierskie.

Kiedy wybiła godzina 12.00 nastąpił czas pożegnania. Dzieci otrzymały prezenty za aktywne uczestnictwo w warsztatach. Zajęcia prowadził adiunkt Sebastian Jarecki. Zapraszamy za pół roku, zimowe ferie w Muzeum będą równie atrakcyjne.

A w sierpniu zaprosimy najmłodszych na jeszcze kilka zaskakujących wypraw na muzealną łąkę. Obserwujcie naszego fb lato i wakacje się przecież nie kończą!!!

Galeria

<< wstecz