Witraże i dzieci - warsztaty w Muzeum trwają

Dziś w muzeum przy ul. Solankowej 33 królowały witraże.
W Inowrocławiu można je znaleźć nie tylko w kościołach. Zdobią szkoły, budynek sądu , stare wille i kamieniczki. Czasami zachowały się tylko resztki w wejściach od oficyny ale nadal trwają. A przecież to tylko piasek (a we wrześniu w muzeum wystawa "Kolorowe okna").
Na Solankowej 33 zachował się jeden z tych pięknych okazów dawnego rzemiosła. Podziwiały go, siedząc na schodach, dzieci i młodzież przed rozpoczęciem własnej pracy. Było trochę o historii szkła, trochę o samych witrażach i zniszczeniach jakim mogą ulegać. Należne jej miejsce zajęła Huta Irena. Przede wszystkim było tworzenie witrażu. Młodymi rzemieślnikami pokierowała artystka Edyta Lasota.
Na efekty nie trzeba było długo czekać. To był kolorowy letni dzień w naszym powiatowym muzeum!!!