Tematy biblijne + Chagall + Dali + de Chirico

Do 31 sierpnia Tematy biblijne + Chagall + Dali + de Chirico - wystawa pod honorowym patronatem Wiesławy Pawłowskiej Starosty Inowrocławskiego.
Ekspozycja prezentowana była na Łotwie, w Rumunii, Słowacji i Litwie. Teraz po raz pierwszy w Polsce, oryginalne dzieła Salvadora Dalego, Marca Chagalla i Giorgio de Chirico inspirowane motywami biblijnymi. 90 dzieł największych mistrzów naszych czasów.

Wystawa Salvador Dalí, Marc Chagall, Giorgio de Chirico: Tematy biblijne to oniryczne czasem surrealistyczne czasem zaskakujące dzieła z prywatnej francuskiej kolekcji autorstwa największych artystów XX w. Na wystawie można podziwiać oryginalne litografie, rzeźby, medale, serigrafie na srebrze i jedwabiu oryginalne dzieła największych artystów naszych czasów – wszystkie inspirowane Biblią. Na wystawę składają się cykle:
    1. Salvador Dali - litografie z cyklu “Paternoster”
    2. Salvador Dali - medale z serii "Dwanaście plemion Izraela"
    3. Salvador Dali - medale z cyklu "Dziesięć Przykazań"
    4. Salvador Dali - medale z cyklu "Siedem Dni Stworzenia"
    5. Marc Chagall – litografie „Dwanaście plemion Izraela”
    7. Giorgio de Chirico – ilustracje do „Apokalipsy św. Jana”

Organizator wystawy: Muzeum im. Jana Kasprowicza (Polska) we współpracy z Art Expo S.I.A. (Łotwa).