Spotkanie z prof. Gabrielą Matuszek-Stec i Stanisławem Przybyszewskim

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Gabriela Matuszek-Stec, na zaproszenie Wiesławy Pawłowskiej Starosty Inowrocławskiego i powiatowego Muzeum im. Jana Kasprowicza, spotkała się młodzieżą z szkół średnich prowadzonych przez Powiat Inowrocławski. Na ponad godzinę salą lekcyjną stała się przepiękna sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. J. Zarębskiego. Wykład prof. Gabrieli Matuszek-Stec dotyczył Stanisława Przybyszewskiego i jego znaczenia w kulturze europejskiej. Wydarzenie uświetnił recital fortepianowy w wykonaniu Wiktorii Albrecht, która zaprezentowała Mazurka a-moll i Etiudę rewolucyjną Fryderyka Chopina oraz Amelii Jankowskiej grającej 5 Etiudę Karola Szymanowskiego, uczennic Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Inowrocławiu. Serdecznie dziękujemy! Lekcja z prof. Gabrielą Matuszek-Stec była jednym z wydarzeń upamiętniających 95 rocznicę śmierci Stanisława Przybyszewskiego. W naszym skromnym rankingu wydarzeniem najważniejszym!

O godzinie 18:00 w Muzeum im. Jana Kasprowicza odbyło się spotkanie z prof. Gabrielą Matuszek-Stec i dr. Łukaszem Oliwkowskim, którzy rozmawiali o Stanisławie Przybyszewskim. Przybyszewski powrócił. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym powrocie!

Magdalena Pindel dziękujemy za zdjęcia.