Siódmy z Siedmiu koncertów już w niedzielę 23 kwietnia!!!

Przybyszewski, Chopin, Vivaldi... Fortepian, obój, trąbka, skrzypce...

Przed nami wyjątkowe spotkanie z muzyką i instrumentem!

O 16:00 - zapraszamy na opowieść o niezwykłym fortepianie Stanisława Przybyszewskiego! O tym co w nim gra, a co grać nie chciało opowie Pan Andrzej Włodarczyk z Pracowni Pianin i Fortepianów Andrzej Włodarczyk.

O 17:00 - zapraszamy na koncert w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Inowrocławiu, uczelni świętującej swoje 90-lecie, oraz Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne PRO ARTE.

Program koncertu:

1. Vera Grey - Pendulum, Reverie, D. Sienkiewicz – Oczekiwanie: Paweł Kaczmarek – obój, Marcin Kopczyński – fortepian,

2. Jizi Krcma – Mała sonatina: Filip Lorek – trąbka, Aleksandra Szamocka – fortepian,

3. Charles Collin – „Solo de Concert”: Maria Pińska – saksofon, Aleksandra Szamocka – fortepian,

4. Edouard Lalo – Symfonia hiszpańska cz. I: Lidia Kopczyńska – skrzypce, Marcin Kopczyński – fortepian,

5. Antonio Vivaldi - Koncert d-moll: Mateusz Szyfer – obój, Marcin Kopczyński – fortepian,

6. Percy Code – „Lucille”: Michał Puzio – trąbka, Aleksandra Szamocka – fortepian,

7. Ronald Binge – „Concerto for alto Saxophone”: Martyna Waszak – saksofon, Aleksandra Szamocka – fortepian,

8. Fryderyk Chopin – Etiuda As-dur nr 27, Oliwia Bubacz – fortepian,

9. Fryderyk Chopin – Etiuda e-moll op. 25 nr 7: Amelia Jankowska – fortepian.

10. ???

Wydarzenie honorowym patronatem objęła pani Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski.

Konserwację fortepianu Stanisława Przybyszewskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Polskie Radio PiK.