Rowerem śladami Kasprowicza

1 września, zapraszamy mieszkańców Powiatu Inowrocławskiego na ciekawą wyprawę rowerową.

Wycieczka będzie wiodła ulicami Inowrocławia. Uczestnicy wyjadą o godz. 16.00 spod powiatowego Muzeum im. Jana Kasprowicza, zatrzymają się przy pomniku Piewcy Kujaw, pojadą na cmentarz przy ul. Marcinkowskiego, gdzie spoczywa jego matka, zajrzą w okolice Bazyliki Mniejszej, zatrzymają się m.in. przy I Liceum Ogólnokształcącym noszącym imię poety oraz odwiedzą kościół św. Mikołaja, gdzie był chrzczony.

Początek trasy zaplanowano przy muzeum, a to nieprzypadkowo, bowiem będzie możliwość wypożyczenia rowerów z muzeum, aby wyruszyć w trasę.

Liczba uczestników rajdu jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisywać się można w muzeum pod nr. tel. 52-357-58-73 lub 797 801 735.

Koszt wypożyczenia roweru to 8 zł.