Romantyczne Wakacje z Mickiewiczem u Kasprowicza!!!

Co łączy Pana Tadeusza z Ptakami Collisa, bieganiem z lornetką i lupą po łące???

 

Odpowiedzi w czasie Romantycznych wakacji w z Mickiewiczem u Kasprowicza w dniach 12-22 lipca 2022 r.

 

Powiatowe Muzeum im. Jana Kasprowicza zaprasza najmłodszych na wakacje - romantyczne wakacje z Adamem Mickiewiczem. Oferta jest bogata, poprzez zabawy z lupą, archeologiczne wykopaliska w piaskownicy, ornitologiczne obserwacje, budowę kartonowych ruin, zabawy z hieroglifami, rebusy i przygody muszkieterów.

 

PROGRAM


Wtorek, 12 lipca 2022 r.

„Czucie i wiara kontra szkiełko i oko” - podglądamy najmniejszych mieszkańców muzealnego ogrodu – zabawy z lupą i mikroskopem. Wspólne tworzenie dużego fantastycznego owada, romantyczne słuchowisko radiowe.

 

Środa, 13 lipca 2022 r.

„W romantycznych ruinach" - budowa kartonowych, romantycznych ruin w ogrodzie. Plener malarski.

 

Czwartek, 14 lipca 2022 r.

„Romantyczny ornitolog – szukamy ptaków w Panu Tadeuszu" - ornitologiczne obserwacje w muzealnym ogrodzie i Parku Solankowym (własne lornetki mile widziane).

 

Piątek, 15 lipca 2022 r.

„Bajki Adama Mickiewicza u Jana Kasprowicza" - morały bajek i motyw przyjaźni na podstawie bajek Adama Mickiewicza. Przedstawienie sylwetki wieszcza narodowego oraz symboliki bajek.

 

Wtorek, 19 lipca 2022 r.

„Zajęcia archeologiczne: z Napoleonem w Egipcie" - piaskownica archeologiczna, zabawa z hieroglifami.

 

Środa, 20 lipca 2022 r.

„Zagadkowa środa" - quizy, rebusy i zagadki muzealne.

 

Czwartek, 21 lipca 2022 r.

„Na szlacheckim stole" - jak wyglądała szlachecka kuchnia i zastawa stołowa.

 

Piątek, 22 lipca 2022 r.

„W świecie płaszcza i szpady - postaci z powieści Aleksandra Dumasa" - przygoda z trzema muszkieterami, zabawy w świecie płaszcza i szpady.

 

Zajęcia edukacyjne odbywać będą się od wtorku do piątku, od godz. 10:00 do godz. 13:00. Koszt udziału to 50 zł za tydzień zabawy połączonej z edukacją. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia telefoniczne - 52 357 58 73.

 

Wydarzenia odbywać się będą pod patronatem honorowym Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej, w ramach kampanii promocyjnej Aktywny Powiat Inowrocławski.

<< wstecz