Relacja z weekendowych spotkań z cyklu "Słomką w kulturę"W sobotę i niedzielę (16 i 17 października) w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza odbyły się kolejne  warsztaty sztuki ludowej (słomkarstwo, bibułkarstwo, rzeźba ludowa) w ramach projektu „Słomką w kulturę”. 


Dziękujemy naszym Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom warsztatów. 

W trakcie warsztatów słomkarskich zostały ukończone prace nad tworzeniem kujawskiego pająka kryształowego. W międzyczasie powstała jego mniejsza wersja. Obie prace można podziwiać podczas warsztatów oraz czwartkowych spotkań w pracowni.

W niedzielę został wypleciony i zszyty tradycyjny słomiany koszyczek kujawski.

W pracowni bibułkarskiej królowały róże we wszystkich kolorach i odmianach, w tym różyczki kujawskie wykonane ze specjalnego rodzaju bibuły.


W pracowni rzeźby ludowej kursanci zostali wprowadzeni w tajniki tworzenia płaskorzeźby. 

Następne warsztaty odbędą się w weekend 6 i 7 listopada w godzinach 11:00-15:00. 

Zapraszamy wszystkich chętnych! 

Zapraszamy również w każdy czwartek do wspólnych warsztatów w ramach otwartej pracowni, która działa w godzinach 12:00-17:00.

Zachęcamy do kontaktu grupy zorganizowane. Terminy zajęć oraz godziny do ustalenia.

Współorganizatorem projektu jest Powiat Inowrocławski. Honorowy Patronat sprawuje Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Galeria

<< wstecz