Relacja z kolejnych warsztatów "Słomką w kulturę"

             W sobotę i niedzielę (6 i 7 listopada) w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza odbyły się kolejne, a zarazem przedostatnie warsztaty sztuki ludowej (słomkarstwo, bibułkarstwo, rzeźba ludowa) w ramach projektu „Słomką w kulturę”. 


Dziękujemy Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom warsztatów. 


W trakcie warsztatów słomkarskich Panie kończyły prace nad tworzeniem tradycyjnego kujawskiego słomianego koszyczka. Tematem następnych warsztatów z Panią Wandą Okupską będą słomiane dekoracje bożonarodzeniowe. Zachęcamy do zapisów!


W pracowni bibułkarskiej Pani Aleksandra Zawacka uczyła techniki tworzenia kujawskich chabrów oraz wiosennych krokusów, narcyzów, rumianków. Następnym razem będziemy wykonywać ciekawe ozdoby świąteczne z bibuły i papieru.


W pracowni rzeźby ludowej Pan Krzysztof Zawacki opowiedział o technikach pracy z drewnem i rozplanowaniu kawałka materiału przed rzeźbieniem. Kursanci doskonalili umiejętności rzeźbienia rys twarzy oraz płaskorzeźby.


Następne warsztaty odbędą się w sobotę 20 listopada w godzinach 11:00-15:00. 


Zapraszamy wszystkich chętnych! 


Zapraszamy również w każdy czwartek do wspólnych warsztatów w ramach otwartej pracowni, która działa w godzinach 12:00-17:00.


Zachęcamy do kontaktu grupy zorganizowane. Terminy zajęć oraz godziny do ustalenia.


Współorganizatorem projektu jest Powiat Inowrocławski. Honorowy Patronat sprawuje Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.


Galeria

<< wstecz