Pierwsze warsztaty w ramach kursu sztuki ludowej za nami!

W sobotę, 9 października w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza odbyły się kursowe warsztaty sztuki ludowej w ramach projektu „Słomką w kulturę”.

Dziękujemy naszym Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom warsztatów!

Podczas zajęć w pracowni rzeźby ludowej Pana Krzysztofa Zawackiego, uczestnicy mieli tym razem okazję poznać technikę obróbki drewna (wcześniej pracowali z korą).

Pani Wanda Okupska - mistrzyni słomkarstwa, przywiozła całe naręcze pięknych łańcuchów, wykonanych ze słomianych pierścionków. Dzięki temu nasz pająk staje się powoli prawdziwie „kryształowy”.

W pracowni bibułkarskiej Pani Aleksandra Zawacka pokazywała technikę kształtowania stokrotek z krepy włoskiej oraz różyczek metodą szydełkową, a Panie wykonały małe bukieciki tych kwiatów.

Następne warsztaty ze słomkarstwa, bibułkarstwa, rzeźby ludowej odbędą się 16 i 17 października w godzinach 11:00-15:00.

Zapraszamy wszystkich chętnych! Obowiązują zapisy, których można dokonać pod nr. tel: 52 357 58 73.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu pod nr. tel: 52 357 58 73.

Informujemy, że cały czas w ramach projektu działa czwartkowa pracownia otwarta, w godzinach 12:00-17:00. Zapisy nie są wymagane.

Współorganizatorem projektu jest Powiat Inowrocławski. Honorowy patronat sprawuje Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.