Ostatnie warsztaty „Słomką w kulturę”

        

W sobotę 20 listopada w powiatowym Muzeum im. Jana Kasprowicza odbyły się ostatnie warsztaty sztuki ludowej z udziałem Mistrzów: Pani Wandy Okupskiej, Pani Aleksandry Zawackiej oraz Pana Krzysztofa Zawackiego w ramach projektu „Słomką w kulturę”. 


Dziękujemy Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom warsztatów!


Tematem warsztatów słomkarskich z Panią Wandą było wykonanie słomianych dekoracji bożonarodzeniowych.  


Pani Aleksandra pokazywała technikę wykonania przedwojennego kujawskiego łańcucha choinkowego ze słomy i bibuły oraz nowoczesnej jego wersji.


W pracowni rzeźby ludowej Pana Krzysztofa kursanci doskonalili umiejętności rzeźbienia rys twarzy oraz płaskorzeźby o tematyce świątecznej.


Choć warsztaty z Mistrzami dobiegły końca, to wciąż zapraszamy w każdy czwartek do wspólnych warsztatów w ramach otwartej pracowni, która działa w godzinach 12:00-17:00. Warsztaty w pracowni prowadzą wykwalifikowani pracownicy muzeum.


Zachęcamy do kontaktu grupy zorganizowane. Terminy zajęć oraz godziny do ustalenia.


Współorganizatorem projektu jest Powiat Inowrocławski. Honorowy Patronat sprawuje Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Galeria

<< wstecz