Noc muzeów, a właściwie podwieczorek!

###Muzeum im. Jana Kasprowicza serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Inowrocławskiego do odwiedzenia pałacu przy ul. Solankowej 33.
Zapewniamy, że warto!
Powiatowe muzeum to nasza perła, miejsce wyjątkowe, które po przerwie, spowodowanej obostrzeniami sanitarnymi wznowiło swoją działalność.###
Instytucja oferuje moc wrażeń dla dorosłych i dzieci, z których warto skorzystać – mówi starosta Wiesława Pawłowska.
W sobotę, 15 maja czekamy na Państwa. Od godz. 16.00 do godz. 19.30 będziemy otwierać (co pół godziny) dla wszystkich zainteresowanych muzeum.
W związku z panującym zagrożeniem epidemicznym Muzeum jest zmuszone ograniczyć liczbę zwiedzających w tym samym czasie. Jednorazowo na salach przebywać może 5 osób (lub 7 wspólnie zamieszkujących). Już od soboty, 8 maja w kasie Muzeum im. Jana Kasprowicza czekają na Państwa bezpłatne wejściówki. Każda z minigrup będzie indywidualnie oprowadzona po wystawach.
- Pokażemy nowe wystawy, obiekty i miejsca rzadko udostępniane.
Zaprezentujemy archiwalne fotografie inowrocławskich strażaków, pochodzące ze zbiorów Inowrocławskiego Oddziału Archiwum Państwowego w Bydgoszczy. W ogrodzie na najmłodszych czeka zabawa związana z budową hotelu dla dzikich pszczół – mówi dyrektor muzeum, Marcin Woźniak.
„Podwieczorek w Muzeum” odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej.
<< wstecz