Muzeum i Przyjaciele nie ustają w tworzeniu lepszego pieskiego świata!

Kolejne letnie spotkania w muzeum pod hasłem Pieski świat - spotkanie z najlepszym przyjacielem człowieka za nami czyli warsztaty w ramach akcji Muzeum i Przyjaciela dla zwierząt - Ekologiczny Powiat Inowrocławski.

Tym razem gościliśmy pana dr. Piotra Biegałę, który z najmłodszymi uczestnikami podzielił się swoją weterynaryjną wiedzą. Dzieci dowiedziały się jak dbać o psy i zwierzęta, szczególnie w czasie czasie upałów. Najważniejszym przesłaniem pana Doktora było uzmysłowienie dzieciom, że zwierzęta podobnie jak ludzie odczuwają ból.

Do wesołej grupy dołączył również labrador Marat razem z panią Katarzyną Głowacką. Marat i pani Kasia tworzą niezwykły duet, oboje nie mogą bez siebie żyć. Marat jest psem przewodnikiem niedowidzącej pani Katarzyny, która jest opiekunką swojego przyjaciela.

Zajęcia praktyczne, którymi zarządzała pani Elżbieta Jarzęcka - adiunkt z naszego Muzeum, polegały na tworzeniu modelinowych magnesów na lodówkę. Oczywiście bohaterami wszystkich stworzonych miniarcydzieł były psy.

Już jutro Muzeum i Przyjaciele ruszają do inowrocławskiego schroniska dla zwierząt!!! W naszych działaniach mamy wsparcie Powiatu Inowrocławskiego i CIECH Soda Polska S.A.

Galeria

<< wstecz