Muzeum i Przyjaciele dla zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski / spotkanie 2 ❤️

Dziś odbyło się drugie letnie spotkanie w Muzeum, którego bohaterami były pieski husky. Cykl zajęć pt. Pieski świat – spotkanie z najlepszym przyjacielem człowieka, organizowany jest w ramach akcji charytatywnej - ,,Muzeum i Przyjaciele dla zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski’’.

Spotkanie rozpoczęło się od zajęć plastycznych, podczas których dzieci pomalowały figurki piesków, które wykonały na poprzednich zajęciach. Na ścianach namiotu namalowane zostały także sporej wielkości malowidła przedstawiające psiaki.

Główną atrakcją dnia była wizyta pana Dariusza Vollmullera, który hoduje psy husky. Muzeum wraz z nim odwiedziły cztery psy syberyjskie oraz dwa labradory. Pan Darek bardzo ciekawie opowiedział o swojej hodowli i zaprezentował przejazd psiego zaprzęgu. Zachwycone dzieci wygłaskały psiaki, które były bardzo łagodne i cierpliwe.

Gościom serdecznie dziękujemy, a Państwa zapraszamy do śledzenia dalszych etapów naszego projektu!

Sponsorem całego przedsięwzięcia jest CIECH Soda Polska S.A.