Muzeum i Przyjaciele dla zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski ❤️

Za nami pierwsze letnie spotkanie w Muzeum, którego bohaterami były psiaki. Zajęcia z cyklu Pieski świat – spotkanie z najlepszym przyjacielem człowieka organizowane są w ramach realizowanej przez naszą instytucję artystycznej akcji charytatywnej pt. Muzeum i Przyjaciele dla zwierząt – Ekologiczny Powiat Inowrocławski. Projekt będzie realizowany przez kilka najbliższych miesięcy, aż do październikowego finiszu, kiedy to obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

W ramach akcji planujemy zorganizować plener malarski, wystawę oraz licytację. Szczegóły będziemy zdradzać na bieżąco.

Sponsorem całego przedsięwzięcia jest CIECH Soda Polska S.A.

W pierwszej części dzisiejszego spotkania mali wielbiciele zwierząt wykonali gliniane figurki przedstawiające pieski. Później połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, dzięki wizycie działaczek stowarzyszenia ,,Z sercem dla zwierząt’’ – psiej behawiorystki pani Ireny Kruzie i dogoterapeutki – pani Kamili Brzózkowskiej. Bohaterami dnia były dwa urocze pieski należące do pani Kamili. Zajęcia miały walor edukacyjny, gdyż panie opowiedziały dzieciom wiele ciekawych i przydatnych rzeczy na temat naszych czworonożnych przyjaciół. Uczestnicy m.in. dowiedzieli się jak interpretować zachowanie psa, jakie są kary za jego zaniedbywanie, czy jak zachować się w razie ataku na człowieka.

Pieski zostały wygłaskane i nakarmione smakołykami, a dzieci wychodziły od nas z uśmiechami na twarzy.
Dochód z zajęć zostanie przekazany na inowrocławskie schronisko.

Kolejne spotkanie już w czwartek.
O godzinie 11:00 zapraszamy wszystkich na otwarte spotkanie z psami z dalekiej północy!!!