Mali-Wielcy Artyści

Siódmy dzień warsztatów upłynął pod znakiem kontaktu dzieci z zabytkami. Zajęcia rozpoczęły się krótką prezentacją o malarstwie okresu Młodej Polski. Następnie uczestnicy pod okiem przewodnika zwiedzili wystawy stałe w muzeum. W pierwszym etapie podziwiali obrazy w Galerii Sztuki czasów Jana Kasprowicza i Stanisława Przybyszewskiego oraz w Gabinecie patrona muzeum. Zainspirowane dziełami sztuki stali się młodym Wyspiańskim i Witkacym portretując siebie nawzajem.

W drugiej części podziwiali kolekcję Stanisława Szenica. Oczarowani szklanymi przyciskami do papieru, w muzealnym ogrodzie wykonali z plasteliny i modeliny swoje własne magiczne kule.

Mimo upalnej pogody wśród małych-wielkich artystów nie zabrakło ochoty i zaangażowania do zabawy oraz uśmiechów na twarzy.

Zajęcia prowadził Przemysław Dorsz.