Kolejny koncert w Muzeum!

Już w piątek 5 z 7 koncertów, których głównym bohaterem jest fortepian Stanisława Przybyszewskiego!

Zagrają dla Państwa Pedagodzy i Uczniowie Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Inowrocławiu.

W programie koncertu:

1. K. Stamitz – Koncert klarnetowy Es-dur nr 7 cz. I Allegro moderato: Kacper Adamiak – klarnet, Dariusz Jaskrowski – fortepian.

2. A. Dworak – Sonatina G-dur op. 100 cz. I i II: Karolina Benedykcińska – skrzypce, Marcin Kopczyński – fortepian.

3. I. Frołow – Divertimento G-dur, F. Rybicki – Sowizdrzał opr. M. Kopczyński: Agnieszka Ler – skrzypce, Oliwia Skowrońska – skrzypce, Magdalena Czech – fortepian.

4. A. Vivaldi – Koncert obojowy C-dur cz. I: Mateusz Szyfer – obój, Marcin Kopczyński – fortepian.

5. E. Lalo – Symfonia hiszpańska cz. I: Martyna Tyburek – skrzypce, Witold Kawalec – fortepian.

6. F. Chopin – Fantazja-Impromptu cis-moll, I. Berkowicz – Wariacje na temat Paganiniego: Wiktoria Albrecht – fortepian.

Naszymi koncertami włączamy się w 90-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Inowrocławiu oraz w 25-lecie Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne PRO ARTE.

Wydarzenie honorowym patronatem objęła pani Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski.

Konserwację fortepianu Stanisława Przybyszewskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Polskie Radio PiK.