Fortepian Stanisława Przybyszewskiego powrócił do Muzeum im. Jana Kasprowicza

Trwająca prawie pół roku rozłąka zakończona. Na Solankową 33 powrócił ponad 120-letni instrument. Podkreślamy INSTRUMENT. Pracownia Konserwacji Pianin i Fortepianów Andrzeja Włodarczyka w nasz zabytek tchnęła nowe życie. Już 8 stycznia 2023 r. fortepian marki Kerntopf, na którym grywał Stanisław Przybyszewski zabrzmi na nowo! Na pierwszym z zaplanowanych 7 koncertów pod honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej zagrają Nauczyciele i Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Juliusza Zarębskiego.

Zadanie Konserwacja fortepianu Stanisława Przybyszewskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Patronat medialny nad koncertami sprawuje Polskie Radio Pomorza i Kujaw.