Europejskie Dni Dziedzictwa w powiatowym Muzeum!!!

11 września 2022 od 12:00 do 15:00

(na część warsztatową obowiązują zapisy , tel. 52 357 58 73)

Zapraszamy na edukacyjne warsztaty epistolograficzne Połączeni dziedzictwem czyli Ludzie listy piszą – przypominające zapomnianą już sztukę pisania listów. Prezentacja zbiorów zostanie połączona z zabawą w pisanie listów na dawnych materiałach.

Warsztaty skierowane są do dzieci i dorosłych i zostaną oparte na prezentacji zabytkowej korespondencji ze zbiorów organizatorów – Muzeum i Archiwum Państwowe w Bydgoszczy oddział w Inowrocławiu. Z okazji EDD wystawione będą listy Jana Kasprowicza, Jadwigi Gąsowskiej, Stanisława Przybyszewskiego, Dagny Juel, Stanisławy Przybyszewskiej, Anieli Pająk i in. oraz firmowa korespondencja z przełomu XIX i XX w.

Zaprezentowane zostaną również archiwalia dotyczące historii poczty w powiecie inowrocławskim. Uczestnicy warsztatów będą mogli napisać list na wybranym przez siebie historycznym „nośniku” – glinie, wosku, brzozowej korze, gęsim piórem, stalówką… Wspólnie sporządzony zostanie inkaust według historycznej receptury.

Wydarzenie objęte patronatem Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej.