Edgar Degas w Muzeum im. Jana Kasprowicza

Już od dzisiaj do 22 sierpnia powiatowe muzeum gości jednego z największych impresjonistów. Edgar Degas (1834-1917) tworzył w fascynujących czasach narodzin sztuki współczesnej. W latach 1877 – 1878 Degas wykonał serię monotypii ilustrującą książkę swojego bliskiego przyjaciela, pisarza i librecisty - Ludovica Halévy'ego. Powieść „La Famille Cardinal” jest satyrą na francuskie społeczeństwo, jej znacząca część dzieje się w teatrze. Na prezentowanych ilustracjach pojawiają się najsłynniejsze modelki Edgara Degas – tancerki baletowe. Wystawa złożona z 44 grafik francuskiego Mistrza czeka na Państwa. Wystawie towarzyszy audioprzewodnik, muzyka i tekst pozwalają pełniej przeżyć ekspozycję.

Muzeum im. Jana Kasprowicza we współpracy z ART EXPO SIA zaprasza na wystawę „Edgar Degas – impresjonizm szczera prawda”, którą honorowym patronatem objęła Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska.