Aktywny weekend z HISTORIĄ w powiatowym Muzeum!!!

Spacer + broń biała + Magiczny Lechistan + złoto + bicie monet + stara waga = aktywny weekend z historią w muzeum!!!

Zapraszamy!

11.06 – SOBOTA

10.00 – 12.00 Spacer „Śladami oporu przeciwko niemieckiemu okupantowi w Inowrocławiu”
Trasa: Muzeum im. Jana Kasprowicza
 Skwer Kombatantów – Sokolnia – Rynek – Poczta – Liceum im. J. Kasprowicza – cmentarz przy kościele Imienia NMP – skwer Jana Pawła II – skwer Obrońców Inowrocławia

13.00 – 14.00 Wernisaż plenerowej wystawy – „Ożywiamy postaci historyczne”
Współpraca z grupą teatralną z Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka – młodzi aktorzy wcielą się w znane postaci istotne dla miasta i regionu inowrocławskiego. Prezentacja w formie banerów z opisem postaci, ilustrowana zdjęciem historycznym i współczesną fotografią młodego rekonstruktora.

14.00 – 16.00 Wystawa ,,Mini wystawa militariów ze zbiorów Działu Historii’’

12.06 – NIEDZIELA

I. Część warsztatowa objęta wcześniejszymi zapisami pod nr tel.: 52 357 58 73 (ilość uczestników 10 - 15)

10.00 – 11.00 Warsztaty plastyczne – projektowanie banknotów i monet

11.00 – 12.00 Gry i zabawy dla dzieci
- Poszukiwacze skarbów – technika w służbie archeologii – zabawa dla dzieci
(wyszukiwanie monet za pomocą wykrywacza metali
- Posługiwanie się wagą lekarską – matematyka stosowana
- Tworzenie żetonów i wykorzystywanie ich w zabawach sportowych
Wiek uczestników: od 6 lat

12.00 – 13.00 Wybijanie pamiątkowych monet z numizmatykiem za pomocą stempla

II. 14.00 - 15.00 Złota godzina - Wystawa złotych monet z kolekcji muzeum
Wyjątkowa okazja, by zobaczyć jedne z najcenniejszych monet w zbiorach muzealnych – złote monety zostaną wyeksponowane jedynie na godzinę, w trakcie której numizmatyk będzie dzielił się tajnikami swojej pracy.